Kullanıcı:    Parola:    Üye Ol   Şifremi Unuttum  
 
 
 

Bu Maskeler Botokstan Daha Etkili.

 

Cildimiz de yaşımız gibi yıllar geçtikçe yaşlanır. Kırışıklıklar, çizgiler zamanla artarken, yıllar geçtikçe cildimizdeki kolajen oranı azalır.

...

Cildimiz, çevresel faktörler ve genetik nedenlerden dolayı kişiye göre daha hızlı veya yavaş şekilde yaşlanır. Sağlıklı ve genç bir cilt için, doğru ve dengeli beslenme, bol su içme, stresten uzak kalma, spor yapma gibi etkenler önemlidir. Ancak, bunlara dikkat etseniz de evde hazırlayacağınız maskelerle cildinizi gençleştirecek, kırışıklıkları yok edebilirsiniz.Botoks yaptırmaktan çekiniyor veya kimyasal ürünler kullanmak istemiyorsanız, bu maskeleri uygulayabilirsiniz. Doğal ürünlerle hazırlanacak bu maskeler ile cildinizde botoks etkisi yaratabilirsiniz.


Maske 1

Malzemeler

1 yemek kaşığı karbonat

1/2 yemek kaşığı saf Manuka balı

1 damla doğal lavanta yağı

1 damla saf günlük yağı

Uygulanışı

Bal ve karbonatı krem kıvamı alıncaya kadar karıştırın. Lavanta yağı ve günlük yağını da ekleyin. Karışımı temizlenmiş cildinize ince bir tabaka halinde uygulayıp, temiz, sıcak bir bezle yüzünüzü örtün. Birkaç dakika içinde gözenekleriniz açılacaktır. Cildinize dairesel hareketlerle 3-5 dakika masaj yaparak maskeyi çıkarın. Masaj yaparken cildinize çok bastırmayın. Kan akışını sağlayıp, yağların cilde işlemesini sağlayın. Ardından ılık suyla yüzünüzü yıkayın. Bu maskeyi haftada 1-2 defadan fa

Maske 2

Malzemeler

1 adet yumurta sarısı

1 tatlı kaşığı limon suyu

1 tatlı kaşığı süt

1 tatlı kaşığı bal

1/4 çay kaşığı tuzla uygulayın.

 

Hazırlanışı: Bütün malzemeleri bir kase içerisinde karıştırın. Elde ettiğiniz botoks maskesini cildinizde dairesel hareketler ile masaj yaparak uygulayın. Cildinize uyguladığınız ilk kat kuruduktan sonra ikinci kat uygulayın ve kurumasını bekleyin. İkinci kat kuruduktan sonra cildinizi ılık su ile yıkayabilirsiniz Cildinizin daha gergin ve sağlıklı göründüğünü farkedeceksiniz.
 
Tarih       : 15 Mayıs 2018
 
 

                                                                   Tüm Hakları Saklıdır. | All Rights Reserved | Copyright © 2018 

                                                                                                              MARKAFM.NET

rt.png (35×20) RadyoSitesiKur