MarkaFm Yönetim ,    Sevgili Dinleyicilerimiz İstek Parcalarınızı ANA SAYFA Yanındaki İSTEK Formu dan Bizlere İletebilirsiniz.....    |         
Kullanıcı:    Parola:    Üye Ol   Şifremi Unuttum  
 
 
 

TÜKİYENİN DÖRT BİR YANINDAN GELEDİLER!!!

 

Asker, efe ve semazen kıyafetleri de giyen Mevleviler, Gelibolu Yarımadası'ndaki Çataldere Şehitliği bölgesinde kortej oluşturarak 57. Alay Şehitliği'ne kadar yürüdü.

 

Asker, efe ve semazen kıyafetleri de giyen Mevleviler, Gelibolu Yarımadasındaki Çataldere Şehitliği bölgesinde kortej oluşturarak 57. Alay Şehitliğine kadar yürüdü.

Şehitlikte Mevlevi Üstadı Mustafa Özbağ öncülüğünde dua eden Mevleviler, "Şüheda Toprakları"ndan birlik ve beraberlik mesajları verdi
Özbağ, yaptığı açıklamada, "Mevlevi Alayı" adını verdikleri etkinliği 8. kez düzenlediklerini söyledi.
Bu programı kendilerine Kuran, sünnet, vatan, millet mücadelesinde önemli bir şiar olarak gördüklerini anlatan Özbağ, Mevleviler olarak her zaman Türk milletinin ve devletin yanında olduklarını belirterek, "Atalarımızın kanlarıyla suladığı bu topraklara senede bir kez gelip unutmamak, direnişin simgesi haline gelen yi gündemde tutmak ve gelecek nesillere aktarmak için etkinliği yapıyoruz." dedi.

İçerideki ve dışarıdaki vatan hainlerine bir mesaj verdiklerini dile getiren Özbağ, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Biz, 15 Temmuzda hiçbir haber beklemeden de ilk sokaklara çıkan topluluğuz. Biz vatanımızı savunmaya, milletimizle beraber mücadele etmeye hazırız.Kuran ve sünnete sımsıkı sarılıp bu topraklarda ezanın susmamasına, bayrağın inmemesi için elimizden geleni yapmaya hazırız.

Burada Anadolunun her köşesinden insanlar var. Hepsinin de yöresel kıyafetleriyle gelmelerini istedim. Bizim bölüp parçalamaya, birbirimize düşürmeye çalışanlara da bir cevap olsun istedik.Her yıl 57. Alay Şehitliğinde toplanıyoruz. Buradaki askerlerin hepsi şehit olmuş. O yüzden 57. Alay kalbimizde yer etmiştir. Biz 57. Alayın manevi neferleriyiz. O yüzden onların bıraktığı yerden biz devam ediyoruz."
 
Tarih       : 23 Nisan 2019
 
 

                                                                   Tüm Hakları Saklıdır. | All Rights Reserved | Copyright © 2018 

                                                                                                              MARKAFM.NET

 

 

rt.png (35×20) RadyoSitesiKur